Українська Федерація Спортінгу (УФС) була заснована у 2009 році.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ СПОРТІНГУ” – це громадське об’єднання, створене на засадах добровільності, самоврядності, вільного вибору території діяльності, гуманності, гласності, спільності інтересів і рівності прав її членів, відсутності майнового інтересу її членів, прозорості, відкритості та публічності, яке покликане здійснювати заходи щодо сприяння об’єднання громадян України, на основі спільності інтересів для реалізації мети та завдань, передбачених Статутом Федерації та не передбачає одержання прибутку від своєї діяльності.

Стрільба з мисливських рушниць по живим птахам або штучних мішенях існувала з 17 століття для того, щоб тренувати мисливців і організовувати змагальні спортивні заходи. Перші правила, що регулюють цю діяльність, були закладені в 19 столітті. Їх використовували як основу для перетворення цих ігор у майстерну спортивну діяльність, яка з другої половини 20 століття стала престижним видом спорту.

Дисципліна використовує повний спектр можливих типів місцевості та мішеней різних видів, з ціллю розвитку технічних та спортивних навиків стрільця. Спортінг – це безпечний, захоплюючий та водночас не простий вид спорту. Потрапляння у ціль вимагає вміння, часу та координації очей, але немає схожого відчуття на те, коли ти натискаєш на курок і бачиш, як твоя мішень розлітається на тисячі шматків. Крім того, що спортінг це надзвичайно цікавий вид спорту, він має численні переваги для вашого здоров’я, як фізичного так і ментального. В світі розвитком спортінгу займається  F.I.T.A.S.C.  (міжнародна федерація стрільби зі спортивно-мисливської зброї).

В Україні, як окремий вид спорту, спортінг з’явився не відразу. Спочатку на стендах будувались окремі майданчики для тренувань, проводились перші закриті клубні змагання, а також турніри для мисливців. У 2007 році була перша спроба створити національну Федерацію стендової стрільби та спортінгу. Було проведено 7 змагань національного рівня, але спортінг так і не був визнаний державою. Пройшовши довгий шлях становлення, у 2009 році спортінг був офіційно зараєстрований в Україні. Так і з’явилась Українська Федерація Спортінгу, яка на початок своєї діяльності налічувала близько 50 учасників. У 2010 збірна України зі спортінгу вперше брала участь у міжнародних змаганнях з компак-спортінгу, на які відправилось 7 спортсменів,

Збірна України на Чемпіонаті світу з компак-спортінгу, Угорщина 2019

Федерація є неприбутковою організацією, що будує свою діяльність на підставі Конституції України, Закону України “Про громадські об’єднання”, чинного законодавства України та Статуту Федерації. Федерація визнає статут і правила міжнародної федерації спортінгу FITASC.

На разі Федерація налічує 380 членів Федерації. З них:
  • 9 майстрів спорту міжнародного класу (МСМК)
  • 45 майстрів спорту України (МС)