Стрільба з мисливських рушниць по живим птахам або штучних мішенях існувала з 17 століття для того, щоб тренувати мисливців і організовувати змагальні спортивні заходи. Перші правила, що регулюють цю діяльність, були закладені в 19 столітті. Їх використовували як основу для перетворення цих ігор у майстерну спортивну діяльність, яка з другої половини 20 століття стала престижним видом спорту.
Дисципліна використовує повний спектр можливих типів місцевості та мішеней різних видів, з ціллю розвитку технічних та спортивних навиків стрільця. Спортінг – це безпечний, захоплюючий та водночас не простий вид спорту. Потрапляння у ціль вимагає вміння, часу та координації очей, але немає схожого відчуття на те, коли ти натискаєш на курок і бачиш, як твоя мішень розлітається на тисячі шматків. Крім того, що спортінг це надзвичайно цікавий вид спорту, він має численні переваги для вашого здоров’я, як фізичного так і ментального. В світі розвитком спортінгу займається F.I.T.A.S.C. (міжнародна федерація стрільби зі спортивно-мисливської зброї).
В Україні, як окремий вид спорту, спортінг з’явився не відразу. Спочатку на стендах будувались окремі майданчики для тренувань, проводились перші закриті клубні змагання, а також турніри для мисливців. У 2007 році була перша спроба створити національну Федерацію стендової стрільби та спортінгу. Було проведено 7 змагань національного рівня, але спортінг так і не був визнаний державою. Пройшовши довгий шлях становлення, у 2009 році спортінг був офіційно зараєстрований в Україні. Так і з’явилась Українська Федерація Спортінгу, яка на початок своєї діяльності налічувала близько 50 учасників. У 2010 збірна України зі спортінгу вперше брала участь у міжнародних змаганнях з компак-спортінгу, на які відправилось 7 спортсменів,
- 9 майстрів спорту міжнародного класу (МСМК)
- 45 майстрів спорту України (МС)