FITASC
Міжнародна федерація стрільби зі спортивно-мисливської зброї

У 2019 році понад 45 міжнародних змагань організовуються на 5 континентах. До зустрічі на стрілецьких майданчиках, де ми зможемо разом насолодитись цим прекрасним спортом!

Жан-Франсуа Палінкас

Президент FITASC
0
Понад 45 міжнародних змагань щороку
0
Країн-членів FITASC

Історичний огляд

Стрільба з мисливських рушниць по живим птахам або штучних мішенях існувала з 17 століття, для того, щоб тренувати мисливців і організовувати змагальні спортивні заходи. Перші правила, що регулюють цю діяльність, були закладені в 19 столітті. Їх використовували як основу для перетворення цих ігор у майстерну спортивну діяльність, яка з другої половини ХХ століття стала престижним видом спорту. Однією з перших спортивних асоціацій, офіційно утворених в 1867 році в Парижі, було Circle of the Skaters in the Wood of Boulogne, який очолював князь Хоакін Мурат. У тому ж році в Італії був сформований стрілецький клуб Тіволі; у травні 1893 р. в Англії було створено першу спортивну асоціацію зі стрільби Асоціацію неживих птахів. До Першої світової війни у цих клубах відбувалися важливі спортивні заходи, де головні учасники були з вищого суспільства.
Після першої світової війни цей вид спорту зазнав важливих змін у багатьох європейських країнах і в США. Формування міжнародної асоціації стало важливим для об’єднання національних організацій, гармонізації та координації спортивних правил та контролю за їх виконанням під час міжнародних змагань, по завершенню яких відбувалося присудження премій.
4 червня 1921 р., у Франції, було створено МІЖНАРОДНИЙ СОЮЗ ПОЛЮВАННЯ (UIC) у Лозанні, Швейцарія. Його зареєстрований офіс був заснований у Парижі, Франція, до 1973 року. Членами-засновниками, представленими на першому засіданні, були: Південна Африка, Англія, Бельгія, Данія, Сполучені Штати Америки, Франція, Норвегія, Нідерланди, Румунія та Швеція. Метою нової Федерації було зібрати національні групи світу, які займалися спортивними стрільбами, щоб об’єднати їх спортивні правила.
Джерело: https://www.fitasc.com/uk/content/57/4