Спортінг це?

«Спортінг» – це стрілецька дисципліна, що імітує полювання по диких птахах і тваринах з використанням мисливської зброї та штучних мішеней. Дисципліна використовує повний спектр можливих типів місцевості та мішеней різних видів, з ціллю розвитку технічних та спортивних навиків стрільця. На майданчику (лінії) представлені мисливські траєкторії різних рівней складності.

Спортсмени використовують спортивно-мисливську зброю зі змінними дульними насадками (довжина ствола до 86см), які дозволяють зробити ефективні постріли по цілях як на дуже близький, так на дуже далекій відстані з однієї й тієї ж рушниці. Зброя дуже міцна, її стволи витримують підвищений дульний тиск, це робить можливим використовування  потужних шротових набоїв. Стрілецькі майданчики обладнуються метальними машинками п’яти різних типів, лише один з яких є аналогічним тому, що використовується у олімпійській вправі “Trap”.
Відстані, на які запускаються мішені у спортінгу (50 – 110м), відрізняються від відстаней у вправах стендової стрільби (67 – 76м.).

Відрізняються також відстані, з яких стріляються мішені, кути та швидкість польоту цілей.

Правила проведення змагань зі спортінгу відрізняються від правил стендової стрільби. Загальним є лише використання спортивно-мисливської зброї, але й до неї додаються різні технічні вимоги.

Тому в Світі існує дві федерації, що займаються стрільбою:

  • ISSF (Міжнародна федерація стрілецького спорту) – займається розвитком вправ стендової стрільби «ТРАП», «СКИТ», «ДУБЛЬ ТРАП» та вправами стрільби з нарізної зброї;
  • F.I.T.A.S.C. (Міжнародна федерація стрільби зі спортивно-мисливської зброї) – займається розвитком вправ спортінгу.

Вправи спортінгу:

  • спортінг – Sporting;
  • компак-спортінг – Compak Sporting;
  • универсальний трап – Universal Trap;
  • стрільба по штучних голубах – Helice;
  • Combined Game Shooting